sâmbătă, 23 iunie 2012

Steaua-FC Basel live online la Transilvania TV

Stelistii au remizat cu georgienii de la Torpedo Kutaisi (scor 1-1) si se pregatesc pentru confruntarea de sambata 23 iunie cu elvetienii de la FC Basel. Meciul va incepe de la ora 15:00 si va fi transmis tot de postul lui Arpad Paszkany, Transilvania Look TV.

Unde se vede Transilvania Look? Se zice ca s-ar vedea in retelele UPC si RCS/RDS, insa e greu de spus pe unde...Steaua Bucuresti-FC Basel poate fi vazuta live pe internet aici. La final, In spiritul fotbalul va ofera si rezumatul video, iar sport.ro va difuza inregistrarea partidei.

Confruntarea cu Basel va avea loc la Tegernsee, un oras din districtul Miesbach, Bavaria Superioara, Germania. Steaua va incheia cantonamentul de la Achenkirch si va reveni in tara pe 25 iunie, urmand sa revina in Austria pe 28 iunie.

25 iunie – ora 16:25 – revenire la Bucuresti – Aeroportul International Henri Coanda
28 iunie – 11 iulie –Al doilea cantonament al verii, la Flachau - cazare la Hotel Alpenhof
28 iunie – ora 12:55 - decolare spre Munchen – Aeroportul International Henri Coanda
30 iunie – meci amical FC Steaua Bucuresti - Slovan Bratislava (locul 3 in Slovacia)
4 iulie – meci amical FC Steaua Bucuresti - Anderlecht Bruxelles (campioana Belgiei)
7 iulie – meci amical FC Steaua Bucuresti – PFC Lokomotiv Plovdiv (Finalista Cupei Bulgariei in 2012)
10 iulie - meci amical FC Steaua Bucuresti - VFR Aalen (echipa nou promovata in Liga a 2-a germana)
11 iulie - ora 16:25 – revenire la Bucuresti – Aeroportul International Henri Coanda

Steaua Bucuresti-FC Basel 4-2

Rusescu (15), Rocha (18), Florin Costea (49) si Nikolic (63) au inscris golurile succesului cu FC Basel.

Steaua, in prima repriza: Stanca - Dumitras, Filip, Martinovic, Pirvulescu - Nastasie, Pintilii, Balan - Fl. Costea, Rocha, Rusescu

Steaua, in a doua repriza: Stanca - Pirvulescu, Dumitras, Martinovic, Lupu - Balan, Filip - Mihai Costea, Rusescu, Fl. Costea - Nikolic